Autobus od OSIJEK do MOSTAR ne prolazi kroz druge gradove ili veća značajna mjesta. Na ovoj relaciji postoji samo jedan polazak. Dužina puta je oko 635 km. Prosječno trajanje putovanja po redu vožnje je 10 sati i 05 min. S obzirom da autobus prelazi preko graničnog prelaza moguća su i duža zadržavanja u periodu turističke sezone. Obavezno ponesite identifikaciona dokumenta. Posada autobusa će kreirati spisak imena putnika prije prelaska granice.
Prtljag se obično plaća po torbi na svim polascima u zavisnosti od prevoznika.
Autobusi su uglavnom visoke turističke klase sa klimom, ABS-om, udobnim putničkim sjedištima i sl.
Red vožnje OSIJEK - MOSTAR postoji za sljedeće dane:
ponedjeljak
utorak
srijeda
četvrtak
petak
subota
nedjelja

Autobuski prevoznici koji saobraćaju na relaciji od OSIJEK do MOSTAR :Globtour Međugorje.

Osijek

Osijek grad u Hrvatskoj, koji je dobio ime po nazivu „oseka“, mjestu gdje je riječni vodostaj niži i pogodniji za razvoj grada. U Osijeku danas živi oko 100.000 stanovnika, smješten u podunavskoj ravnici na desnoj obali rijeke Drave, 22km od ušća u Dunav. Kao najveći grad u istočnoj Hrvatskoj  predstavlja njegov finansijski, upravni i industriski centar.

Osijek ima kontinentalnu klimu gdje su zime duge i hladne a, ljeta topla. Prosječna temeratura je 11°C.

Grad sa bogatom istorijskom i kulturnom baštinom je i najzeleniji grad u Hrvatskoj. Sa svojih 17 parkova, plijeni ljepotom. Osječka Tvrđa, izgrađena početkom XVIII vijeka u baroknom stilu, šetalište uz rijeku Dravu,koje se nalazi gotovo u samom gradu proglašeno je za najljepše šetalište u Hrvatskoj.

Osjek je u XIX vijeku doživio kulturni i ekonomski procvat. Izgrađena je zgrada Hrvatskog narodnog pozorišta i niz drugih kulturnih ustanova.  Bio je prvi grad u Hrvatskoj čijim se ulicama kretao tramvaj. Uz Zagreb je i danas jedinini grad na čijim ulicama možete vidjeti električno vozilo.

Crkve svetog Petra i Pavla je velelepna građevina. Njen toranj je visok 90 metara. Sagrađena je krajem XIX vijeka.

Preko puta crkve nalazi se Županijska ulica, kojom dominiraju dvije značajne zgrade.Zgrada narodnog pozorišta sa dugom i bogatom tradicijom. Izgrađena1866. godine u venecijanskom stilu gdje je prva pozorišna sezona počela je 1907. godine. I zgrada Županijske skupštine, najveća klasistička zgrada rađena prema nacrtu arhiktekte Hilda.

Trg Ante Starčevića, središnji gradski trg kog krasi fontana, svečano je otvoren 2005. godine.

Osijek je centar putovanja regijom srednjeg podunavlja. Novi autobuski kolodvor Osijek smješten u ulici Bartola Kašića br.70  svečano otvoren 2011. godine, moderno je opremljen i lijepo organizovan. Autobusom iz Osijeka do Beograda ili iz Osijeka do Novog Sada, je najbolji način da uz udobnu vožnju uživate razgledajući okolinu.

Mostar

Mostar predstavlja upravno sedište Hercegovačko – Neretvanskog kantona, ujedno i ekonomsko, kulturno, univerzitetsko i privredno sedište Hercegovine. Nastao je u cvetnoj dolini reke Neretve čiji su mostovi od davnina imali svoje čuvare – mostare, po kojim je ovaj grad i dobio ime.

Oduvek je bio raskrsnica mnogih civilizacija čiji se duh u ovom gradu zadržao do današnjih dana, i to je ono što ga čini jedinstvenim u odnosu na druge gradove BiH. Njegovo stanovništvo uglavnom sačinjava mlada populacija, a s obzirom na činjenicu da predstavlja i univerzitetski centar regije. Može se slobodno kazati da je Mostar grad mladosti. Naseljava ga približno 126 000 stanovnika.

Tokom devedesetih godina, bio je jedan od najrazorenijih gradova čije je kulturno – istorijsko nasleđe pretrpelo velike posledice, međutim nakon rata intenzivno je rađeno na njegovoj obnovi i rekonstrukciji.

Među građevinama koje su pretrpele najveću štetu je njegovo glavno obeležje - jedinstveni Stari most. Stari most podignut je u XVI veku i predstavlja prvi spomenik kulture u BiH koji je stavljen pod zaštitu UNESCO-a. Njegova posleratna rekonstrukcija završena je 2004. godine.

Ponovo je izgrađena Crkva sv. Petra i Pavla, franjevačka crkva i njen zvonik, Stara mostarska gimnazija kao i najviša zgrada u Mostaru podignuta u vreme bivše Jugoslavije – „Mostarka“. Takođe, obnavljaju se ulice koje su bile najoštećenije u gradu - Bulevar Narodne Revolucije/Ulica hrvatskih branitelja i Ulica Alekse Šantića/Tvrtka Miloša. Dovršen je i glavni obekat Sveučilišne kliničke bolnice koji predstavlja jednu od najbolje opremljenih i najsavremenijih bolnica na prostoru jugoistočne Evrope.

Otvoreni su i Španski trg  kao i šetalište Nikole Šubića Zrinjskog koje spaja pomenuti trg sa Trgom hrvatskih velikana,  i revitalizovani parkovi Zrinjevac i Park nobelovaca na čijoj se suprotnoj strani nalazi park Antuna Branka Šimića.  

Hercegovačko-neretvanski kanton čuven je i po jednoj od najboljih gastro ponuda Balkana. Ovo područje poznato je po tradicionalnim jelima organskog porekla među kojima su najpoznatija: meso ispod sača, domaći hleb, razne vrste sireva, svinjski ili goveđi pršut, morska i rečna riba, domaća vina i sokovi, kao i med od lekovitih trava.

Osim po izuzetnoj gastro ponudi, turistička ponuda Mostara poznata je po zanatskim radnjama i tržnim centrima sa raznovrsnom ponudom. Takođe, posebno zadovoljstvo predstavlja poseta ovom gradu tokom februara meseca, kada se njegovim ulicama i krajolicima prostire miris čuvenog behara.

Autobuske karte se mogu kupiti na stanici ili direktno od vozača autobusa. Budući da je Istok Autobuska stanica  u potpunosti obnovljena i obzirom na to da se nalazi u neposrednoj blizini glavne železničke stanice, obekti, kao što su barovi i prodavnice su na raspolaganju putnicima. Stanica je takođe opremljen sa garderobom, gde možete ostaviti svoj prtljag uz naknadu (oko 2 KM po komadu prtljaga).

Autobuska stanica Istok:

Adresa: Trg Ivana Krndelja bb, Mostar

Tel: +387 36552025

 

Autobuska stanica Zapad:

Adresa: Vukovarska bb, Mostar

Tel: +387 36348-680