Autobus od LUCERN do CIRIH ne prolazi kroz druge gradove ili veća značajna mjesta. Na ovoj relaciji postoji samo jedan polazak. Dužina puta je oko 26 km. Prosječno trajanje putovanja po redu vožnje je 01 sat i 00 min.
Prtljag se obično plaća po torbi na svim polascima u zavisnosti od prevoznika. Na linijama saobraćaju autobusi visoke i srednje turističke klase dok na kraćim relacijama neki prevoznici organizuju putovanje turističkim kombijima ili malim autobusima.
Red vožnje LUCERN - CIRIH postoji za sljedeće dane:
ponedjeljak
srijeda
četvrtak
petak
nedjelja

Autobuski prevoznici koji saobraćaju na relaciji od LUCERN do CIRIH :Croatia Bus Zagreb za promet i turizam d.o.o.

Lucern

Lucern je šesti po veličini i jedan od najpopularnijih gradova u Švajcarskoj. Nalazi se na obali istomenog jezera sa prelijepim pogledom na Pilatus I Rigi, vrhove švajcarskih Apla. Sa oko 80 000 stanovnika i jako dobrom povezanošću sa ostatkom zemlje, Lucern predstavlja važan kulturni i privredni centar.

Grad je nastao na mjestu na kojem rijeka Rojs ističe iz jezera. Istorija ovog grada je duga ali procvat počinje u XII vijeku. Izgradnjom mosta u klisuri Schöllenen na najužem dijelu rijeke stvorena je sjajna veza između Italije i Lucerna što je imalo ključnu ulogu u razvoju grada kao trgovačkog centra. Sve do 1882. godine i izgradnje željezničkog tunela Gotthard bilo je nemoguće zaobići ovaj grad. Lucern je postao obavezno stajalište za putujuće trgovce, hodočasnike i zanatlije koji su donijeli mnoštvo novih ideja u grad.

Blizina Alpa, organizovane vožnje vozom i žičarom do skijališta na planini Pilatus sa koje se pruža prelijep pogled na grad, bogata istorija i potpuno očuvan Stari grad čine Lucern veoma interesantnom i popularnom turističkom destinacijom.

Simbol grada je Kapela Most izgrađen u prvoj polovini XIV vijeka. Prvobitno je bio izgrađen kao dio gradskog utvrđenja da bi u XVII vijeku dobio inovacije u vidu slika koje pretežno prikazuju scene iz života Sv. Leodegara I Sv. Morisa koji se smatraju zaštitnicima grada. Ovaj most je najduži i najstariji drveni most u Evropi i poslije Materhorn-a najviše puta fotografisana turistička atrakcija u Švajcarskoj. Most povezuje stari, srednjovjekovni, dio grada sa novi. Drugi najposjećeniji spomenik je drvena kula tj. Oktogonalni toranj koja se nalazi sredini mosta. Izgleda kao sastavni dio mosta iako je podignuta nekih 30-tak godina prije mosta. Tokom vjekova ova kula je imala različite namjene – od arhiva, riznice do zatvora i soba za mučenje. Danas je kula zatvorena iako se u njoj nalazi prodavnica suvenira.

Grad je poznat po i skulpturi “Umirući lav iz Lucerna” koja nije ostavila ravnodušnim ni pisca Marka Tvena koji je opisao ka najtužnije i najdirljivije djelo u kamenu. Spomenik je posvećen stradalim vojnicima tokom Franuske revolucije 1792.godine.

Sa mnoštvom kulturno – istorijskih spomenika Lucern svakako predstavlja sjajnu destinaciju za putovnje. Osim navedenih svjetski poznatih spomenika tu su još I Musegg – dio nekadašnjeg utvrđenja, netaknut još od 1386. godine, Jezitska crkva, Franjevačka crkva, crkva Hof reprezentativni primjerci različitih stilova arhitekture, Vodeni tornjevi, Gradska kuća kao i veliki broj prelijepih trgova.

Cirih

Da je Švajcarska zemlja koju s pravom nazivaju domovinom mliječne čokolade govori podatak da svaki stanovnik pojede više ove čarobne poslatice nego stanovnik bilo koje druge zemlje. Njemački, Italijanski, Francuski i Retromanski su zvanični jezici. Najviše se ponose satovima, čokoladama, sirevima kao i pedantnošću svojih građana.

Cirih glavni grad kantona koji broji nešto više od milion stanovnika, ima oko 400.000 stanovnika. Prema istraživanju 2006. godine proglešen je za mjesto sa najboljim kvalitetom života. Na obali jezera Cirih, gdje rijeka Limat ističe iz jezera, Cirih se od alpskog gradića pretvorio u metropolu, centar istoimenog kantona, gdje se čuju svi svjetski jezici. Od mjestašca u podnožju brda Utilberg, gdje je Johana Špri napisala jednu od najljepših dječijih knjiga,“Hajdi“, sada je finansijska prestonica Švajcarske i globalno bankarsko tržište. Jedan od prvih gradova u Evropi koji je počeo da uvozi vunu, svilu i lan. Danas je jedan od najuspješnijih poslovnih centara Evrope.

Cirih ima umjereno kontinentalnu klimu sa proječnom gogišnjom temperaturom od 9 °C. Vjetrovi sa zapada posebno utiču na klimu i donose padavine. Najhladniji mjesec je januar sa prosječnom temperaturom od 0,2 °C, dok je najtopliji jul sa prosječnom temperaturom od 17 °C.

Šta posjetiti u Cirihu

Lindenhof, veliki park, nulta tačka Ciriha. Ljudi ovdje nerijetko igraju šah dok zagrljeni parovi sjede na klupama ili zidićima i uživaju u pogledu na rijeku Limat. Ovdje je primljeno hrišćanstvo, započet pokret reformacije.

Crkva Fraumunster, osnovana u IX vijeku. Ovdje su aristokratske žene živjele i sve do reformacije imale isključivo pravo da kuju novac. Pored elegantnog tornja ova crkva je posebno privlačna po vitraži slavnog umjetnika Marka Šagala iz 1970. godine.

Crkva svetog Perta je posebna po tome što ima najveći brojčanik na svijetu, čiji prečnik iznosi 8.64 metra.

Grosminster, romanička crkva iz 11. vijeka čiji su tornjevi prepoznatljiv detalj grada. Prema legendi, crkvu je gradio Karlo Veliki. Do vrha tornja je 187 stepenika, odakle se pruža pogled na cijeli grad.

Muzej igračaka gdje se može vidjeti kakvim su se igračkama igrala djeca od 18. do sredine 20.vijeka.

Muzej umjetnosti u kojem se mogu vidjeti djela velikih umjetnika poput Picasa, Munaka i Šagala.

Muzej Atal, muzej gdje su smeštene prave kosti dinosaurusa.