Busticket4.me Vam pomaže da jednostavno pretražite, uporedite i kupite kartu/e za odgovarajući autobus na relaciji od  VELES do LESKOVAC.

Na ovoj relaciji postoji samo jedan polazak. Dužina puta je oko 221 km. Prosječno trajanje putovanja po redu vožnje je 04 sati i 24 min.
Na linijama saobraćaju autobusi visoke i srednje turističke klase.


Linija VELES-LESKOVAC saobraća periodično, odnosno svaki drugi dan. 

Autobuski prevoznici koji saobraćaju na relaciji od VELES do LESKOVAC: GALEB AD

Veles

Veles se nalazi u središnjem dijelu Sjeverne Makedonije. Ime je dobio 7. vijeka kada su Sloveni doselili na Balkansko poluostrvo. Veles na slovenskom znači „u šumi“ - zbog gustih šuma koje su okruživale.

Rijeka Vardar protiče kroz Veles i dijeli grad na istočni i zapadni.

Klima u Velesu je kontinentalna. Nalazi se na nadmorskoj visini od 210m.

Veles je grad u kome je otvorena prva škola makedonskoj jezika. Takođe u ovom gradu, nalaze se prvi muzej, prva biblioteka, prva gimnazija, prva muzička škola.

Udaljenost od Skoplja do Velesa je 55km.

Leskovac

Leskovac je gradsko naselje i administrativni centar istoimene teritorijalne jedinice i Jablaničkog upravnog okruga.

Naselje datira još iz doba Rimskog carstva. Srednjovekovni naziv naselja je Glubočica.

Legenda kaže da se ispod brda u blizini sadašnjeg grada nalazilo jezero, te da je došlo do njegovog isušivanja i da je tu iznikla biljka leska (lešnik), po kojoj je grad pre više od 700 godina dobio ime. Sadašnje ime grada kao ime naseljenog mesta prvi put se pominje 1308. godine u Povelji Kralja Milutina.

Tokom NATO bombardovanja SRJ 1999, Leskovac i okolina su skoro svakodnevno bombardovani. U toku jednog naleta, 12. aprila 1999, pogođen je železnički most u Grdeličkoj klisuri i putnički voz, koji je u tom trenutku prelazio preko mosta. U ovom napadu stradalo je nekoliko desetina civila.

U Leskovcu se nalazi Narodna biblioteka Radoje Domanović koja je nastala iz Gradske čitaonice osnovane 1869. godine. Biblioteka je 1961. godine određena za matičnu biblioteku Jablaničkog okruga. Biblioteka danas poseduje preko 80.000 knjiga i drugih publikacija raspoređenih u različite sektore, među kojima su pozajmno i dečje odeljenje, fond strane knjige, kao i zavičajno odeljenje koje je osnovano 2012. godine kao legat i koje nosi ime po Nikolaju Timčenku i broji preko 15.000 naslova

U Leskovcu je 2. maja 1948. godine osnovan Narodni muzej, koji se sastojao iz tri odeljenja — etnografsko-arheološkog, narodnooslobodilačke borbe sa radničkim pokretom  i Muzeja tekstilne industrije. Muzej se zatim preselio u novu zgradu 10. maja 1974. godine, čime je otvorena mogućnost za razvoj muzejske delatnosti, a danas u svom sastavu ima više odeljenja i to za arheologiju, istoriju, istoriju umetnosti, etnologiju, konzervaciju i izradu suvenira.