Autobus od BITOLA do KARLSRUHE ne prolazi kroz druge gradove ili veća značajna mjesta. Na ovoj relaciji postoji samo jedan polazak. Dužina puta je oko 1885 km. Prosječno trajanje putovanja po redu vožnje je 01 dan06 sati i 30 min. S obzirom da autobus prelazi preko graničnog prelaza moguća su i duža zadržavanja u periodu turističke sezone. Obavezno ponesite identifikaciona dokumenta. Posada autobusa će kreirati spisak imena putnika prije prelaska granice.
Prtljag se obično plaća po torbi na svim polascima u zavisnosti od prevoznika.
Autobusi su uglavnom visoke turističke klase sa klimom, ABS-om, udobnim putničkim sjedištima i sl.
Red vožnje BITOLA - KARLSRUHE postoji za sljedeće dane:
srijeda
subota

Autobuski prevoznici koji saobraćaju na relaciji od BITOLA do KARLSRUHE :EURO BUS.

Bitolj

Bitola je grad u jugozapadnom djelu Sjeverne Makedonije sa mnoštvom istorije iza sebe. Grad je imao mnogo imena kroz vjekove, sadašnje ime je nastalo od reči Obumel što u prevodu znači manastir.

Grad je okružen planinama Baba i Nidze, i nalazi se na 13km severno od granice sa Grčkom. Bitolj je administrativni, kulturni, ekonomski i naučni centar. Takođe je predstravljao važnu putno-trgovačku vezu između Jadranskog  i Egejskog mora, kao i jednu od veza između Balkana i  srednjom Evropom. Grad ima brojna diplomatska predstavništva stranih zemalja, a i poznat je kao grad Konzula.

Njegova istorije je bogata i živopisna i jedna je od najstarijih u Evropi, a za vrijeme Jugoslavije bio je jedan od kulturnih centara.

Karlsrue

Karlsruhe je sa oko 296.000 stanovnika (2012) po veličini drugi grad savezne pokrajine Baden-Württemberg, sjedište je okružne uprave Karlsruhe te uprave regije Mittlerer Oberrhein (Srednja gornja dolina Rajne). Na zapadu graniči sa saveznom pokrajinom Falačko Porajnje, Rajna je granica izmedu ovih dviju saveznih država. Karlsruhe leži u trinacionalnoj regiji Oberrhein: Elzas u Francuskoj, južni i srednji Baden te južno Falačko Porajnje u Njemačkoj i švajcarski kantoni Basel-grad, Basel-pokrajina, Jura, Solothurn i Aargau; 5,9 miliona stanovnika na 21.550km² površine.

Karlsruhe je planirani grad (engl. New Town) šta znači da je grad izgrađen na temelju plana, sve ulice i građevine su izgrađene istovremeno, na prostoru koji je prije gradnje bio potpuno prazan. U centru grada se nalazi barokni dvorac od kojeg se ulice šire u obliku lepeze ili zraka sunca, odatle nadimak - Fächerstadt (Grad lepeze). Karlsruhe je poznat kao rezidencija prava, u njemu se nalaze Vrhovni i Ustavni sud Savezne Republike Njemačke.