Autobus od TRSTENIK do VRNJAČKA BANJA ne prolazi kroz druge gradove ili veća značajna mjesta. Prvi autobus kreće u 12:05, dok posljednji polazak možete uhvatiti u 19:20. Dužina puta je oko 14 km. Prosječno trajanje putovanja po redu vožnje je 15 min.
Prtljaga se obično plaća po torbi na svim polascima u ovisno od prijevoznika.
Na linijama saobraćaju autobusi visoke i srednje turističke klase dok na kraćim relacijama neki prijevoznici organizuju putovanje turističkim kombijima ili malim autobusima.
Red vožnje TRSTENIK - VRNJAČKA BANJA postoji za sljedeće dane:
utorak
četvrtak
petak
nedjelja
Autobuski prijevoznici koji saobraćaju na relaciji od TRSTENIK do VRNJAČKA BANJA su:BOŽUR, Jadran ekspres Kotor.
Trstenik
Vrnjačka Banja
Vrnjačka Banja je najveća banja u Srbiji sa 9.900 žitelja, a cijela općina oko 30.000.
Vrnjačka Banja je sjedište općine Vrnjačka Banja. Nalazi se u centralnoj Srbiji u Raškom okrugu. Udaljena je oko 200 km od Beograda, 25 km od Kraljeva i 7 km od Trstenika. Smještena je između planine Goč (1216 m) i Zapadne Morave.
U Vrnjačkoj Banji se nalazi sedam mineralnih izvora. To su: Topla voda, Slatina, Snežnik, Jezero, Borjak, Beli izvor i Vrnjačko vrelo, od kojih se za terapije koriste četiri (Topla voda, Snežnik, Jezero i Slatina ) dok se dvije flaširaju kao stolna mineralna voda (Voda Vrnjci sa izvora Topla voda i Vrnjačko vrelo).
Vrnjačke mineralne vode se primjenjuju kod lječenja:
šećernih bolesti;
stanje poslije preležene zarazne žutice;
hroničnog zapaljenja crijeva i želuca;
bolest žučne kese i žučnih putova;
čira u želucu i dvanaestopalačnom crijevu;
bolest bubrežne karlice, mokraćne bešike i mokračnih puteva i drugih bolesti.
Vrnjačka Banja ima veoma dugu tradiciju lječilišta. Na vrnjačkom toplom mineralnom izvoru u vremenu od II do IV stoljeća Rimljani su izgradili lječilište i oporavilište AQUAE ORCINAE. O tome svjedoče i arheološki nalazi u užem jezgru rimske banje, odnosno, bazena za kupanje, rimskog izvora tople mineralne vode (Fons Romanus) i mnoštvo kovanog novca koji ostavljan u ljekovitom izvoru. Ovdje su na lječenje i oporavak mahom dolazili rimski legionari, kao i romanizovana aristokracija starosjedilaca.
Razvoj moderne Vrnjačke Banje započeo je 1868. godine radom Osnivačkog društva, najstarije turističke organizacije na Balkanu.