Sarajevo
Sarajevo ima dva autobusna kolodvora: Glavni autobusni kolodvor i Kolodvor u istočnom dijelu grada, u naselju Lukavica.
Glavni autobusni kolodvor Sarajevo je smješten u blizini centra grada, nedaleko od Glavnog željezničkog kolodvora. Ovaj kolodvor je polazište većine autobusa koji voze prema ostatku Bosne i Hercegovine, te prema međunarodnim odredištima, poput Hrvatske, Slovenije i zapadne Europe. Za autobuse koji prometuju prema destinacijama u Srbiji i Crnoj Gori i gradovima u Republici Srpskoj, polazni kolodvor je Lukavica.
Glavni autobusni kolodvor u Sarajevu je velik i prostran. Ima više od 10 perona. Unutar kolodvora nalaze se kafići i male restoracije, a ispred kolodvora nalaze se prodavnice i ćevabdžinica, koja je najprometnije mjesto u tom dijelu grada, jer se može za relativno malo novca dobro najesti. Unutar i ispred kolodvora se nalaze kiosci. Kolodvor posjeduje i WC. Kolodvorske usluge naplaćuje se 1 KM. U neposrednoj blizini kolodvora nalazi se glavni Željeznički kolodvor.
Adresa: Put života 2, 71000, Sarajevo
Telefon: +387 33 21 31 00
Autobusni kolodvor Lukavica je smješten u istočnom dijelu Sarajeva, stoga ukoliko se nalazite u centru preporučamo vožnju taksijem ili trolejbusom br.103 ili 107 kojim idete do stajališta Dobrinja. Autobusni kolodvor Lukavica od stajališta Dobrinja je udaljen 2 minute pješke. Imajte na umu da vožnja trolejbusom traje dosta dugo i da znaju biti velike gužve. Stoga ukoliko putujete sa prtljagom razmislite o tome da uzmete taxi, koji je relativno jeftin u Sarajevu. Kolodvor posjeduje natkrivene perone, caffe bar, restoraciju, prodavnicu i čekaonicu. Izlaz na perone je kontroliran i nije moguć bez vozne karte. Autobusni kolodvor Istočno Sarajevo radi svaki dan od 05h do 22h.
Adresa: Srpskih vladara 2, 71123, Istočno Sarajevo
Telefon: +387 57 317 377
Wiesbaden
Visbaden (njem. Wiesbaden) je glavni grad njemačke savezne države Hesen, i poslije Frankfurta na Majni drugi po veličini grad u državi. Grad je jedna od najstarijih toplica u Europi sa 26 izvora vrele i jednim izvorom hladne mineralne vode.
Ovaj grad je najveći u regiji Rajngau. Leži na desnoj obali rijeke Rajne. Sa gradom na drugoj obali Rajne, Majncom, Visbaden čini zajedničku urbanu cjelinu. Površina grada je 204 km². Sjeverno je šumska zona (27,4% površine).
Visbaden je sa sjevera zaštićen planinom Taunus i zato ima jednu od najtoplijih klima u Njemačkoj. Središnja godišnja temperatura je 9,5 °C.
Visbaden je postao prijestolnica vojvodstva Nasau 1815. Najveći dio centra grada je izgrađen u periodu od 1850. do Prvog svjetskog rata. U ovo doba u Visbaden su dolazili mnogi bogataši koji su investirali u izgradnju. Među poznatim gostima Visbadena iz ovog doba su: Johan Gete, Fjodor Dostojevski, Rihard Vagner i Johanes Brams. U ovom gradu je umro i njemački putopisac Bernhard Švarc
Visbaden je bio relativno pošteđen od bombardovanja u Drugom svjetskom ratu. Tada je uništeno oko 30% grada. Arhitektura Visbadena je sačuvala stilsko jedinstvo i sastoji se iz građevina u stilu klasicizma, povjesnosti i jugendstila. Glavnim gradskim trgom, Dvorskim trgom (Schlossplatz), dominiraju palača vojvoda od Nasaua iz 1840. i nova gradska vijećnica.