Autobus od PEĆ do DIZELDORF prolazi između ostalog i kroz gradove FRANKFURT, KARLSRUHE, KELN, MANNHEIM, MINHEN, PODUJEVO, PRIŠTINA, ŠTUTGART, ULM (ovisno od rute linije). Na ovoj relaciji postoji samo jedan polazak. Dužina puta je oko 1645 km. Prosječno trajanje putovanja po redu vožnje je 01 dan09 sati i 00 min. S obzirom da autobus prelazi preko graničnog prijelaza moguća su i duža zadržavanja u tijeku turističke sezone. Obavezno ponesite identifikacijska dokumenta. Posada autobusa će kreirati spisak imena putnika prilikom prijelaza granice.
Prtljaga se obično plaća po torbi na svim polascima u ovisno od prijevoznika.
Autobusi su uglavnom visoke turističke klase sa klimom, ABS-om, udobnim putničkim sjedištima i sl.
Red vožnje PEĆ - DIZELDORF postoji za sljedeće dane:
srijeda
subota

Autobuski prijevoznici koji saobraćaju na relaciji od PEĆ do DIZELDORF su:Barileva turist Priština.

Peć

Peć (srp. Пећ, alb. Pëjë, tur. Ipek) je grad na zapadu Kosova, smješten na rječici Pećkoj Bistrici, sa zlatarskim obrtima, drvnom, prehrambenom i kožarskom industrijom. Grad po popisu iz 2005. godine ima 93.161 stanovnika, od čega su velika većina Albanci.

Grad je postao važno vjersko središte srednjovjekovne Srbije pod srpskim carem Stefanom Dušanom, koji ga je godine 1346. učinio sjedištem Srpske pravoslavne crkve. Taj status je zadržao sve do godine 1766, kada je ukinuta Pećka patrijaršija. Grad i njegova okolica još imaju veliku važnost za Srbe pravoslavne vjere; u gradu se nalazi patrijaršijski manastir, koji stoji iznad grada i sastoji se od četiri crkve s freskama oslikanim zidovima, knjižnice i riznice. U obližnjim Dečanima, 19 km južnije, se nalazi manastir Visoki Dečani iz 14. vijeka koji je od UNESCO-a proglašen dijelom svjetske kulturne baštine. Pet stoljeća Peć je bila pod turskom vlašću, o čemu svjedoči i orijentalni izgled grada i nekoliko sagrađenih džamija, od kojih su neke sagrađene na temeljima porušenih srpskih bogomolja. Peć je bila sjedište dukađinskog sandžaka koji je od 19. st. dobio ime Pećki sandžak. U doba turske vladavine Peć se zvala Ipek.

Dizeldorf

Dizeldorf (njem. Düsseldorf) je glavni grad  pokrajine Sjeverna Rajna-Vestfalija.

Dizeldorf leži u srcu najveće njemačke aglomeracije Rajna-Rur u kojoj živi 11-13 miljuna žitelja. Sam grad ima 580.250 stanovnika (stanje 30. lipnja, 2006), i po tome je deveti najveći grad zemlje.

Najviša točka Dizeldorfa je na nadmorskoj visini od 165 metara, dok je najniža točka na obali Rajne: 28 metara. Srednja nadmorska visina je 38 metara.. Površina općine iznosi 217,2 km². Dizeldorf se većim dijelom nalazi na desnoj obali Rajne (217 km² na desnoj, 13 km² na lijevoj obali), na mjestu gdje se u nju uliva rijeka Disel. Sama riječ Dizeldorf znači „selo na Diselu“.

U gradu je sjedište mnogih velikih kompanija: Henkel (kemija), E.ON (energija), Rajnmetal (metalurgija), Vodafon (telekomunikacije), LTU (zračni  transport) itd. U gradu posluje preko 5000 inostranih kompanija. Tu je prisutno i 170 banaka, od toga 50 inostranih. Poslovni toranj Arag je visok 124,9 metara. U Dizeldorfu živi kolonija od 7000 Japanaca, najveća u Europi.