Аутобус од ČAČAK до ALEKSINAC пролази између осталог и кроз градове ВРЊАЧКА БАЊА, КРАЉЕВО, КРУШЕВАЦ, РАЖАЊ, ТРСТЕНИК (зависно од руте линије). На овој релацији постоји само један полазак. Дужина пута је око 162 km. Просечно трајање путовања по реду вожње је 03 сата и 05 мин.
Пртљаг се обично плаћа по торби на свим поласцима у зависности од превозника. На линијама саобраћају аутобуси високе и средње туристичке класе док на краћим релацијама неки превозници организују путовање туристичким комбијима или малим аутобусима.
Ред вожње ČAČAK - ALEKSINAC постоји за следеће дане:
понеdељак
петак

Аутобуски превозници који саобраћају на релацији од ČAČAK до ALEKSINAC су:Centrotrans Sarajevo.

Чачак

Чачак је административно седиште Моравичког округа и налази се 140 км јужно од Београда. Чачак се налази на споју Шумадије и унутрашњих Динарида. Град заузима површину од 636 км² низ ток Западне Мораве, окружен планинама Вујан (857 м) на северу, Овчар (958 м) и Каблар (885 м) на западу и Јелица (929 м) на југу, док је на истоку отворен за басен Краљевца. У његовој близини су планине Сувобор и Маљен, које се налазе на северозападу.
Чачак се под данашњим именом први пут помиње 18. децембра 1408. године у документу Дубровачког архива. Историја овог града је веома бурна, због многих буна, сукоба и ратова који су захватили овај крај.
Град има богату понуду културних садржаја. Током позоришне сезоне у Дому културе (који има и драмски студио, балетску, ликовну и вајарску школу) гостују бројне позоришне трупе из целе Србије. Изложбе, као и разне представе, културне и књижевне вечери одржавају се и у галеријама „Надежде Петровић“ и „Рисим“, Народном музеју, Фото галерији, Међуопштинском историјском архиву, Градској библиотеци, згради Дома ученика итд. Ликовне и вајарске колоније најчешће се одржавају у Овчар бањи.
У граду и околини постоје бројне културно-уметничке и забавно-туристичке манифестације које привлаче велики број поклоника етно културе, изворне народне музике и других сродних садржаја. Актуелна уметничка продукција у граду може се пратити кроз деловање различитих група и удружења (професионалних и аматерских), као и приватних галерија, уметничких радионица, колонија и бројних ентузијаста.
Туризам је један од стратешких праваца развоја града Чачка и једна од најважнијих привредних грана. Подручје града Чачка са Овчарско-кабларском клисуром, Бањом Горњом Трепчом, Овчар Бањом и Слатинском бањом богато је природним лепотама сеоског подручја и споменичким наслеђем. Културно-историјски споменици и археолошка налазишта су предмет интересовања многих туриста, а у том смислу највреднији су Овчарско-кабларски манастири, као и историјска и уметничка вредност Римског купатила и Градине на планини Јелици. Чачак је препознатљив као туристичка дестинација по очуваној архитектури, вредном споменичком наслеђу, са бројним природним атракцијама у околини, избор је туриста који могу да упознају живот, традицију, обичаје и културу града на Западној Морави.
 
Ноћни живот
 
Ноћни клуб "Падроне", "Наша прича Чачак", "Српски паб"
 
Ресторани
 
„Кастело“, „Петровић“, „Код Брана“, „Моравски аласи“
 
Таверне
 
„Белви КН“, „Младост“, „Код Немца“
 
Манифестације
 
„Етнофест“, „Дисово пролеће“, „Чачански златни појас“, „Саборске фруле Србије – Ој Мораво“, „Прича – пиво, рок и Чачак“
 
 
Смештај
 
Популарни хотели и мотели
 
"Royal Residence", "Kole", "Garni hotel aveny", "Castello Boutique Hotel","Бели Двор“
 
Шопинг
 
Тржни центар "Партизанка", "Youmart", "Riccone fashion outler", "Shop park"
 
Важни телефони
 
ЈУ „Туристичка организација Чачка“ 342 360, 343 721
 
Полиција 192, 064/7663-000
 
Ватрогасна јединица 193
 
Дом здравља 032/325-717
 
Аутобуска станица 032/222 461

Алексинац

Алексинац је град у Србији и седиште општине у Нишавском округу. Према попису из 2022. године, има око 14.590 становника. Алексинац се налази 30 километара од Ниша, северно, на аутопуту за Београд, али је мање познато да се налази на раскрсници 2 друга главна пута, од којих један води из североисточне Србије и Сокобање преко Алексинца до Топлице; други пут води из источне Србије преко Алексинца, па даље ка Крушевцу и западној Србији.
 
Почев од 16. века имамо податке о Алексинцу и већини околних насеља. Најстарији податак налази се у дефтеру за Крушевачки санџак, број 55, писаном 1516. године. Из њега закључујемо да су готово сва садашња насеља на тој територији, као и сам Алексинац, средњовековног порекла.
 
У прошлости је од великог значаја за развој Алексиначког краја било то што је кроз њега пролазио Цариградски друм, са којег се одвајао пут за Сокобању и Књажевац. Цариградски друм је превозио робу из Турске у средњу Европу, па га је кнез Милош темељно поправљао и одржавао.
 
Данас пољопривредно земљиште заузима чак 64% територије града, а око 60% домаћинстава се бави пољопривредном производњом. Са овим процентом, Алексиначки крај се сматра високо развијеним пољопривредним регионом. Већина индустријских предузећа је затворена због дубоке финансијске кризе. Нека предузећа су приватизована, док друга чекају реконструкцију. Индустрија је концентрисана у самом граду и у Алексиначком руднику.
 
Природна лепота Алексинца огледа се у изванредној разноликости предела где се смењују питомe долине, густе шуме, пространи пашњаци и високи стеновити врхови, тако да подручје ове општине има све услове за развој сеоског туризма.
 
Град има Центар за културу и уметност, аматерско позориште, музичку школу, Музеј локалне историје и добро опремљену јавну библиотеку. Алексинац је одувек био гостољубив и отворен град. Са парком Брђанка, у коме се налази споменик руским добровољцима погинулим у рату 1876. године, и Руском црквом у селу Горњи Адровац, изграђеном на месту погибије пуковника Рајевског, руског добровољца који је погинуо борећи се против Турака 20. августа 1876. године, затим са Бованским језером, са два средњовековна манастира, у Липовцу и у селу Прасковче, Алексинац представља значајну туристичку дестинацију у овом делу Србије. Сеоски туризам се негује у селима Радевац, Липовац и Горњи Адровац, где су изграђени смештајни капацитети и прилагођени како би туристима пружили потпуни комфор. У овим селима туристи могу да се упознају са традиционалним и готово заборављеним занимањима и занатима, да припремају традиционална јела... Према подацима Туристичко-спортске организације општине Алексинац, туристи који посећују град показују највеће интересовање за посету историјским споменицима, црквама и манастирима, такозвани верски туризам.
 
Кафићи
Кафе Рестарт, Дом, Вавилон, План Б, New pressing, Барон.
 
Ресторани
Тиха ноћ, Златно ћоше плус, Искра, Оаза, Морава
 
 
Манифестације
Ал Рок Фест, Такмичење хармоникаша, Меморијал „Сања Павловић“, Фестивал хорова, оркестара и камерних ансамбала општине Алексинац
 
 
Смештај
Популарни хотели и мотели
Вила Власта, Алексинац центар-Војислав Ерор, Алексинац центар, Сеоско туристичко газдинство Стојковић, Бовански Видиковац
 
 
Шопинг
Тржни центар МОДА, Робна кућа Ђорђевић, Балектра Алексинац
 
 
 
Важни телефони
Дом здравља 018 804-167
 
Апотека 018 804-015
 
Аутобуска станица 018 804-535
 
Полицијска станица 018 4101-660
 
Добровољна ватрогасна јединица 018 804-239
 
Хитна помоћ 018 804-366