Модрича
Општина Модрича се простире на три посебна географска подручја, захватајући по мањи део сваког од њих: мали део од равнице босанске Посавине, са делом долине реке Босне, део од подручја масива планине Вучјака на левој обали реке Босне и део од подручја масива планине Требаве на десној страни реке Босне.
Рељеф општине се састоји од висије Вучјака (367м) и Требаве (644м), од долине реке Босне (106-103м) и посавске равнице (91-90 м надморске висине). Овакав географски положај територије општине Модрича, на граници два велика европска простора (балканског и средњоевропског) одређивао је током историје, у великој мери, и човекову судбину на овом тлу.
Рафинерија уља Модрича је у педесет година свог постојања израсла у респектабилан привредни колектив, препознатљив на целом простору југоисточне Европе. У изградњи њеног имиџа учествовало је неколико генерација врсних стручњака из разних области, признати европски институти и најпознатији светски произвођачи аутомобила, теретних возила и мотора.
Њен оснивач, мајстор Илија Панић је, пре педесет година, у својој занатској радњи "Будућност", одредио визију развоја Рафинерије уља Модрича која се у потпуности остварила. Производи рафинерије су: моторна уља из породица Оптима и Маџима, као и расхладна течност Пермант.
По последњем службеном попису становништва из 1991. године, општина Модрича имала је 35.613 становника, распоређених у 21 насеље.
Кикинда
Кикинда град у Србији који броји близу 400 000 становника, простире се у северном делу Баната у близини границе са Румунијом. У овом делу Војвоодине, Кикинда важи за центар економског и друштвеног живота.
Клима у Кикинди је умереноконтинентална. Прелази између годишњих доба су нагли, нарочито између пролећа и зиме. Кошава и северац су најчешћи ветрови. Максимална темература у месецу јулу достигне и до 40°C, док у се у јануару може измерити чак -27°C.
Кикинда је удаљена од Новог Сада 110, а од Београда 127 километара. Редовне аутобуске линије повезују Кикинду са Београдом, Новим Садом и другим бројним градовима.