Аутобус од MANNHEIM до PEĆ не пролази кроз друге градове или већа значајна места. На овој релацији постоји само један полазак. Дужина пута је око 1535 km. Просечно трајање путовања по реду вожње је 01 дан 03 сата и 30 мин. С обзиром да аутобус прелази преко граничног прелаза могућа су и дужа задржавања у периоду туристичке сезоне. Обавезно понесите идентификациона документа. Посада аутобуса ће креирати списак имена путника пре преласка границе.
Пртљаг се обично плаћа по торби на свим поласцима у зависности од превозника.
Аутобуси су углавном високе туристичке класе са климом, АБС-ом, удобним путничким седиштима и сл.
Ред вожње MANNHEIM - PEĆ постоји за следеће дане:
уторак
петак

Аутобуски превозници који саобраћају на релацији од MANNHEIM до PEĆ су:Barileva turist Priština.

Манхајм

Аутобуска станица у Манхајму је смјештена у улици Хеинрицх-вон-Степхан-Страßе 6, 68161 Маннхеим. Манхајм је универзитетски град са око 320.000 становника. После Штутгарта, то је други по величини град у немачкој савезној држави Баден-Виртемберг.Манхајм је град „квадрата”,који је у 17. веку на подручју између Дворца и реке Некар испланиран и саграђен у облику решеткасте мреже улица. Манхајм нуди огроман број знаменитости, културу, уметност и кулинарство, манифестације и забаву, живот и стилове - укратко: дух и уживање „на квадрат”. Сензацију представља и музејска сцена Манхајма, коју обележавају три велика музеја: Музеј Рајс-Енгелхорн, технички музеј Тецхносеум и Уметничка хала. Аутобуска станица у Манхајму садржи шалтере за продају карата, продавницу, банкомате,гардеробу и тоалет. Испред аутобуске станице сачекат ће Вас такси служба.

 

Адреса: Хеинрицх-вон-Степхан-Страßе 6, 68161 Маннхеим

Телефон: +49(0)621 462 59 22

 

Пећ

Пећ (алб. Pëјë, тур. Ипек) је град на западу Косова, смештен на речици Пећкој Бистрици, са златарским занатским радњама, дрвном, прехрамбеном и кожарском индустријом. Град по попису из 2005. године има 93.161 становника, од чега су велика већина Албанци.
Град је постао важан верски центар средњовековне Србије под српским царем Стефаном Душаном, који га је године 1346. начинио седиштем Српске православне цркве. Тај статус је задржао све до године 1766, када је укинута Пећка патријаршија. Град и његова околина још имају велику важност за Србе православне вере; у граду се налази патријаршијски манастир, који стоји изнад града и састоји се од четри цркве с фрескама осликаним зидовима, библиотеке и ризнице. У оближњим Дечанима, 19 км јужније, се налази манастир Високи Дечани из 14. века који је од УНЕСЦО-а проглашен делом светске културне баштине. Пет векова Пећ је била под турском влашћу, о чему сведочи и орентални изглед града и неколико саграђених џамија, од којих су неке саграђене на темељима порушених српских богомоља. Пећ је била седиште дукађинског санџака који је од 19.века добио име Пећки санџак. У доба турске владавине Пећ се звала Ипек.