Аутобус од ОСИЈЕК до ЗЕНИЦА не пролази кроз друге градове или већа значајна места. На овој релацији постоји само један полазак. Дужина пута је око 261 km. Просечно трајање путовања по реду вожње је 03 сата и 50 мин. С обзиром да аутобус прелази преко граничног прелаза могућа су и дужа задржавања у периоду туристичке сезоне. Обавезно понесите идентификациона документа. Посада аутобуса ће креирати списак имена путника пре преласка границе.
Пртљаг се обично плаћа по торби на свим поласцима у зависности од превозника.
Аутобуси су углавном високе туристичке класе са климом, АБС-ом, удобним путничким седиштима и сл.
Ред вожње ОСИЈЕК - ЗЕНИЦА постоји за следеће дане:
понеdељак
уторак
среда
четвртак
петак
субота
недеља

Аутобуски превозници који саобраћају на релацији од ОСИЈЕК до ЗЕНИЦА су:Globtour Međugorje.

Осијек

Осијек град у Хрватској, који је добио име по називу „осека“, месту где је речни водостај нижи и погоднији за развој града. У Осијеку данас живи око 100.000 становника, смештен у подунавској равници на десној обали реке Драве, 22км од ушћа у Дунав. Као највећи град у источној Хрватској представља његов финансијски, управни и индустриjски центар.
Осијек има континенталну климу где су зиме дуге и хладне а, лета топла. Просечна темература је 11°C.
Град са богатом историјском и културном баштином је и најзеленији град у Хрватској. Са својих 17 паркова, плени лепотом. Осјечка Тврђа, изграђена почетком XVIII века у барокном стилу, шеталиште уз реку Драву, које се налази готово у самом граду проглашено је за најлепше шеталиште у Хрватској.
Осјек је у XIX веку доживио културни и економски процват. Изграђена је зграда Хрватског народног позоришта и низ других културних установа. Био је први град у Хрватској чијим се улицама кретао трамвај. Уз Загреб је и данас јединини град на чијим улицама можете видети електрично возило. 
Цркве светог Петра и Павла је велелепна грађевина. Њен торањ је висок 90 метара. Саграђена је крајем XIX вијека.
Преко пута цркве налази се Жупанијска улица, којом доминирају две значајне зграде.Зграда народног позоришта са дугом и богатом традицијом. Изграђена1866. године у венецијанском стилу гдје је прва позоришна сезона почела је 1907. године. И зграда Жупанијске скупштине, највећа класистичка зграда рађена према нацрту архиктекте Хилда. 
Трг Анте Старчевића, средишњи градски трг ког краси фонтана, свечано је отворен 2005. године. 
Осијек је центар путовања регијом средњег подунавља. Нови аутобуски колодвор Осијек смештен у улици Бартола Кашића бр.70 свечано отворен 2011. године, модерно је опремљен и лепо организован. Аутобусом из Осијека до Београда или из Осијека до Новог Сада, је најбољи начин да уз удобну вожњу уживате разгледајући околину.
 

Зеница

Зеница је град у Зеничко-добојском кантону, у средњем делу Босне и Херцеговине. Економско је седиште географске регије Средње Босне, и, поред Травника и Јајца је најважнији град тог дела државе.

По последњем службеном попису становништва из 2013. године, општина Зеница имала је 115.134 становника, распоређених у 81 насељу. Општина Зеница се налази у саставу Федерације Босне и Херцеговине. Средином 2007 године општина Зеница као јединствена урбана целина проглашена је градом.

Зеница је познат индустријски центар. У досадашњој политици развоја доминирале су базне гране индустрије (производња железа и челика и рударство). Експлоатација мрког угља у Зеници је отпочела 1880. године, а производња челика 1892. године.

Премда Зеница у ратном периоду (1992-1995) није претрпела ратна разарања у оној мери као нека друга места у Босни и Херцеговини ипак се мора констатовати да је рат оставио значајне последице по привреду. Оне се огледају првенствено у обустављању континуираног процеса производње челика и великом смањењу производње.

Ратарство и сточарство имају значајне предуслове за даљње повећање производње уз већу примену агро-техничких мера. У ратарској производњи најзаступљенија је производња квалитетног кромпира са значајним тржним вишковима, мркве, лука, кукуруза, пшенице и поврћа. Изван Зенице цењен је и тражен познати овчији сир.

У Зеници ради 19 основних и 12 средњих школа. Између осталих ту је основна музичка школа, основна специјална школа, те католички школски центар који има основну школу и гимназију.

Зеница је универзитетски град. У Зеници делује неколико факултета: машински, металуршки, педагошки, правни, економски, здравствени и исламски педагошки факултет.