Аутобус од ОСИЈЕК до МЕЂУГОРЈЕ не пролази кроз друге градове или већа значајна места. На овој релацији постоји само један полазак. Дужина пута је око 606 km. Просечно трајање путовања по реду вожње је 09 сати и 30 мин. С обзиром да аутобус прелази преко граничног прелаза могућа су и дужа задржавања у периоду туристичке сезоне. Обавезно понесите идентификациона документа. Посада аутобуса ће креирати списак имена путника пре преласка границе.
Пртљаг се обично плаћа по торби на свим поласцима у зависности од превозника.
Аутобуси су углавном високе туристичке класе са климом, АБС-ом, удобним путничким седиштима и сл.
Ред вожње ОСИЈЕК - МЕЂУГОРЈЕ постоји за следеће дане:
понеdељак
уторак
среда
четвртак
петак
субота
недеља

Аутобуски превозници који саобраћају на релацији од ОСИЈЕК до МЕЂУГОРЈЕ су:Globtour Međugorje.

Осијек

Осијек град у Хрватској, који је добио име по називу „осека“, месту где је речни водостај нижи и погоднији за развој града. У Осијеку данас живи око 100.000 становника, смештен у подунавској равници на десној обали реке Драве, 22км од ушћа у Дунав. Као највећи град у источној Хрватској представља његов финансијски, управни и индустриjски центар.
Осијек има континенталну климу где су зиме дуге и хладне а, лета топла. Просечна темература је 11°C.
Град са богатом историјском и културном баштином је и најзеленији град у Хрватској. Са својих 17 паркова, плени лепотом. Осјечка Тврђа, изграђена почетком XVIII века у барокном стилу, шеталиште уз реку Драву, које се налази готово у самом граду проглашено је за најлепше шеталиште у Хрватској.
Осјек је у XIX веку доживио културни и економски процват. Изграђена је зграда Хрватског народног позоришта и низ других културних установа. Био је први град у Хрватској чијим се улицама кретао трамвај. Уз Загреб је и данас јединини град на чијим улицама можете видети електрично возило. 
Цркве светог Петра и Павла је велелепна грађевина. Њен торањ је висок 90 метара. Саграђена је крајем XIX вијека.
Преко пута цркве налази се Жупанијска улица, којом доминирају две значајне зграде.Зграда народног позоришта са дугом и богатом традицијом. Изграђена1866. године у венецијанском стилу гдје је прва позоришна сезона почела је 1907. године. И зграда Жупанијске скупштине, највећа класистичка зграда рађена према нацрту архиктекте Хилда. 
Трг Анте Старчевића, средишњи градски трг ког краси фонтана, свечано је отворен 2005. године. 
Осијек је центар путовања регијом средњег подунавља. Нови аутобуски колодвор Осијек смештен у улици Бартола Кашића бр.70 свечано отворен 2011. године, модерно је опремљен и лепо организован. Аутобусом из Осијека до Београда или из Осијека до Новог Сада, је најбољи начин да уз удобну вожњу уживате разгледајући околину.
 

Међугорје

Kako svjedoče brojni povjesni spisi, Međugorje se prvi put spominje krajem XVI vijeka kao autonomna župa u okviru Naronskog okruga. U njoj su pronađeni ostaci kasnoantičke bazilike dok je sadašnja župa osnovana krajem XIX vijeka.

Međugorje se prostire u regiji Brotnjo koja se nalazi na teritoriji Federacije Bosne i Hercegovine. Ovo područje koje ulazi u sastav Općine Čitluk predstavlja jedan od najpoznatijih centara vjerskog turizma u svijetu. Vjernici iz cijelog svijeta dolaze pokloniti se na mjestu poznatom po ukazanju Djeve Marije. Ovaj fenomen prvi put uočen je, kako svjedoče vjernici, krajem XX vijeka, što je Međugorje učinilo jednim od najposjećenijih turističkih mjesta na Balkanu. Službeni naziv ovog sakralnog područja je „Svetište kraljice mira“ i godišnje ga obiđe oko milion pripadnika rimokatoličke vjeroispovjesti. Hodočasnici se u najvećem broju okupljaju u crkvi Svetog Jakova Zebedejeva, zaštitnika hodočasnika.

U Međugorju postoje tri mjesta hodočasničkog okupljanja, a to su Brdo ukazanja, Križevac i Župna crkva.

Brdo ukazanja - mjesto iznad zaseoka Podbrdo u Bijakovićima, na kome se jula 1981. godine ukazala Gospa. Na uzlaznoj putanji su 1989. godine postavljeni reljefi radosnih i žalosnih otajstava krunice, rad firentinskog profesora Carmela Puzzolo iz Firence.

Križevac - brdo iznad Međugorja na kom su stanovnici početkom XX vijeka podigli osam metara visok betonski križ, kao pomen 1900. godišnjice Isusovog raspeća. Skupine hodočasnika na ovom mjestu obavljaju pobožnost Križnog puta. S početka su ovdje postaje bile označene drvenim križevima, da bi 1988. godine na tom mjestu bile postavljene brončane postaje „Puta križa“, koje su takođe rad talijanskog kipara Carmela Puzzolo.

Župna crkva – nakon što je prilikom potresa stradala stara župna crkva, započeta je izgradnja nove crkve koja je završena 1969. godine i od tada prezentira mjesto slavljenja euharistije i sakramentalnog života. Crkva je kao i župa posvećena Svetom Jakovu starijem, apostolu i zaštitniku hodočasnika. U okviru crkve je podignut oltar i dvadeset ispovjedaonica kao i kapelica za euharistijsko klanjanje s prostorijama za predavanje i duhovne razgovore.

U Međugorju se odvijaju mnogobrojni međunarodni susreti: Molitveni doček Nove godine, Međunarodni susret voditelja centara mira, Međunarodni seminar za svećenike, Međunarodni seminar za bračne parove, Međunarodni molitveni susret mladih kao i Seminar posta molitve i šutnje.