Аутобус од МАЛМЕ до КРАГУЈЕВАЦ не пролази кроз друге градове или већа значајна места. На овој релацији постоји само један полазак. Дужина пута је око 2023 km. Просечно трајање путовања по реду вожње је 01 дан09 сати и 30 мин. С обзиром да аутобус прелази преко граничног прелаза могућа су и дужа задржавања у периоду туристичке сезоне. Обавезно понесите идентификациона документа. Посада аутобуса ће креирати списак имена путника пре преласка границе.
Пртљаг се обично плаћа по торби на свим поласцима у зависности од превозника.
Аутобуси су углавном високе туристичке класе са климом, АБС-ом, удобним путничким седиштима и сл.
Ред вожње МАЛМЕ - КРАГУЈЕВАЦ постоји за следеће дане:
уторак
субота

Аутобуски превозници који саобраћају на релацији од МАЛМЕ до КРАГУЈЕВАЦ су:BENKO TOURS 92.

Малме

Малме је трећи по величини град у Шведској. Налази се на крајњем југу државе, на обали мореуза Ересунда, простире се на површини од 335, 14 квадратних километара, а у њему живи око 287 000 становника. Малме је веома развијен град, и популарна туристичка дестинација.

Сматра се да је Малме основан у 13.-ом  веку а најстарији сачувани записи о статусу града датирају из 1353. када је град био под влашћу Данске државе. Малме је вековима био други по величини град те земље, док није постао део Шведске Роскилдским миром 1658. године.

Малме се почиње јаче развијати крајем 18. века кад се гради модерна лука. Средином 19. века се гради железница и почиње развијати индустрија, те град брзо расте и постаје најважнији центар јужне Шведске. Почетком 20. вка град и даље брзо расте и има једно од највећих бродоградилишта на свету. Крајем 20. века град почиње губити становништво због благог привредног стагнирања. 1992. је у граду одржано такмичење за Песму Евровизије. 2000. је саграђен мост преко Ересунда који је град повезао с Копенхагеном. 

Малме је град културе и незаборавне забаве. Ово је град испуњен борјним културно – историјским знеменитостима, али и ресторанима са најукуснијом шведском и интернационалномкухињом, кафићима за опуштање од дугих шетњи, и ноћним клубовима у којима провод траје до раних јутарњих сати. Малме је савршена дестинација за сјајно уживање, и стога се препоручује за све који желе да доживе предивно путовање.

Шта посетити у Малмеу?

  1. Сторторгет је трг , и једна од омиљених атракција за све туристе. Градски центар окружен је старим градом, а овде се може видети статуа краља Карла X. Изграђен је 1536. године, и ускоро је постао највећи градски трг у Скандинавији.
  2. Лила Торг је место забаве. Ово је центар ноћног живота у Малмеу, а такође је испуњен са великим бројем ресторана. Лила торг је окружен грађевинама из периода од 1600 – 1800. године, а ту се налазе и разне продавнице са занатским производима и храном.
  3. Санкт Петрикyркан ( Црква Светог Петра )је готичка црква из четрнаестог века, и најстарија је зграда у Малмеу.
  4. Малмохус Слотт је био дворац данског краља Кристијана ИИИ, и ово је један од најочуванијих ренесансних двораца у Скандинавији. Изграђен је између 1536. и 1542. године. Данас се у њему налази неколико музеја, од којих се посебно истичу Поморски музеј и Музеј уметности.
  5. Опера је једна од највећих оперских кућа у Скандинавији. Зграда у којој се налазе опера и музички театар изграђена је у периоду од 1933. до 1944. године. Дворана има облик амфитеатра, а једна од атракција јесу чувене мермерне степенице.
  6. Фолкетс парк је познати забавни парк, који од априла до септембра нуди незаборавно уживање за целу породицу.
  7. Турнинг Торсо је торањ изграђен 2005. године, и највиша је грађевина у Скандинавији. Са торња се пружа величанствен поглед, а видљив је чак и гавни град Данске, Копенхаген.

Крагујевац

Крагујевац је са 179.417 становника на територији Града, према попису из 2011, четврти град по величини у Србији , и седиште Шумадијског округа, а налази се око 120 километара јужно од Београда. Крагујевац је значајан привредни, културни, образовни и здравствени центар Шумадије, Поморавља и суседних региона.
До 1990. године Крагујевац је био 5. град по развијености у СФРЈ одмах после словеначких градова. Почетком 1990.их година град постаје један од сиромашнијих градова у Србији. Данас је Крагујевац поново један од најјачих административних, културних, финансијских, индустријских и политичких центара у Србији.
Захваљујући железничком и друмском саобраћају, Крагујевац је повезан са Београдом, Нишом, Краљевом, Чачком и другим градовима.
Међуградски и градски превоз на територији града Крагујевца тренутно обављају два предузећа: „Ласта“ из Београда и „Вуловић-транспорт“ из Рековца. Постоји 24 основних, сталних линија градског превоза и једна сезонска која води до Шумаричког језера.