Бечеј
Бечеј, град који броји скоро 250 000 становника се налази у покрајини републике Србије, Војводини. Смештен је између Новог Сада и Суботице, на раскршћу жељезничких и друмских путева. Бечеј је важан екиномски центар. Велико насеље на десној обали Тисе, панонски град, друштвено и културно средиште Војводине.
Град Бечеј је стар више од 900 година. На територији данашњег града и његовој околини живот одвијао кроз готово све културе. У граду се могу видети бројни културно историјски споменици, монументалне цркве, народна библиотека, градски музеј.
У општини је добро развијена пољопривреда захваљујући типично равничарским богаствима.
Модрича
Општина Модрича се простире на три посебна географска подручја, захватајући по мањи део сваког од њих: мали део од равнице босанске Посавине, са делом долине реке Босне, део од подручја масива планине Вучјака на левој обали реке Босне и део од подручја масива планине Требаве на десној страни реке Босне.
Рељеф општине се састоји од висије Вучјака (367м) и Требаве (644м), од долине реке Босне (106-103м) и посавске равнице (91-90 м надморске висине). Овакав географски положај територије општине Модрича, на граници два велика европска простора (балканског и средњоевропског) одређивао је током историје, у великој мери, и човекову судбину на овом тлу.
Рафинерија уља Модрича је у педесет година свог постојања израсла у респектабилан привредни колектив, препознатљив на целом простору југоисточне Европе. У изградњи њеног имиџа учествовало је неколико генерација врсних стручњака из разних области, признати европски институти и најпознатији светски произвођачи аутомобила, теретних возила и мотора.
Њен оснивач, мајстор Илија Панић је, пре педесет година, у својој занатској радњи "Будућност", одредио визију развоја Рафинерије уља Модрича која се у потпуности остварила. Производи рафинерије су: моторна уља из породица Оптима и Маџима, као и расхладна течност Пермант.
По последњем службеном попису становништва из 1991. године, општина Модрича имала је 35.613 становника, распоређених у 21 насеље.